Jaunumi

Šodien tika dots starts 7.-12.klašu erudīcijas spēlei “Mana Latvija”. Skolēni katru dienu pildīs erudītus, radošus , izzinošus uzdevumus par Latvijas vēsturi. Katru dienu tiks dota sava tēma.
05.11. – Latvijas pilsētas,
06. 11. – Latvijas personības,
07.11. – Latvijas vēsture,
08.11. – Latvijas politika,
12.11. – Latvijas kultūra,
13. 11. -Latvijas simboli – karogs, himna, ģerbonis, prezidenti, valoda, svētku un atceres dienas.

14.novembrī, kad skolēni dosies uz Rīgas centru, kur caur foto orientēšanos iepazīs Latvijas vēsturi un apmeklēs nozīmīgākās Latvijas vēsturē nozīmīgas vietas!

Kopā darot, izdosies!

No 15. līdz 22.oktobrim Latvijā un Rīgas Hanzas vidusskolā viesojās 11 skolēni un 2 skolotāji no Landgraf Ludwig Gymnasium Gieβen (Vācija). Viesi iepazinās ar skolu, Rīgu un citām Latvijas pilsētām. Viesošanos vēl jaukāku padarīja siltais un saulainais laiks, tāpēc daži drosmīgie izmantoja iespēju 17.oktobrī izpeldēties Rīgas jūras līcī.

Viesiem bija iespēja iepazīt mūsu ikdienu un tradīcijas, par ko liels paldies Rīgas Hanzas vidusskolas skolēniem un viņu ģimenēm, kuri nežēloja savu laiku un enerģiju, lai vācu bērni šeit justos kā mājās.

Jau pavisam drīz mūsu skolēni dosies uz Gīsenu, lai satiktu jauniegūtos draugus un iepazītos ar vācu kultūru.

No 29.oktobra līdz 30.novembrim skolas telpās skatāma Rīgas pilsētas skolu vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas izstāde – konkurss "Veltījums Latvijai simtgadē", kurā piedalās Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolaRīgas Valsts vācu ģimnāzijaJ.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolaRīgas Ostvalda vidusskolaRīgas 96.vidusskolaRīgas Hanzas vidusskolaRīgas 71. vidusskolaRīgas 69. vidusskolaRīgas Imantas vidusskolaMJC Praktiskās estētikas skolaRigas 75.vidusskolaRigas 45. vidusskolaRigas 15.vidusskola.

Organizē Rīgas Hanzas vidusskola sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma” ietvaros 19.oktobrī 9.klašu skolēni piedalījās tehniski radošā darbnīcā “Makaronu tilti”.  Skolēni iejutās tiltu būvinženieru lomā un profesijā. Viņi tiltus uzrasēja ,tad uzbūvēja un noslēgumā- testēja tilta izturību. Skolēni piedomāja gan pie tiltu “skaistuma” ,gan izturības. Izturīgākais tilts spēja noturēt 19.7 kg svaru.

Skolēni darbojās grupās, tāpēc šis pasākums veicināja sadarbības ,plānošanas prasmes. Arī zināšanas, kuras viņi iegūst mācību stundās- fizikā, zīmēšanā, matemātikā, mājturībā, bija jāliek lietā!

Ir aizvadītas Rīgas Hanzas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes vēlēšanas. Tās notika š.g. 12.oktobrī. Vēlēšanās kandidēja divas interešu grupas ar 24 kandidātiem.

Apsveicam interešu grupu “Par Vienotu RHV’ ar uzvaru.  11. a klases skolnieci  Elizabeti Annu Vācieti ar kļūšanu par Rīgas Hanzas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidenti.

Par viceprezidentiem kļūst 12.b klases skolēns Ralfs Kristers Pavlovičš un 11.a klases skolniece Patrīcija Zvirbule.

Jaunievēlētās pašpārvaldes pirmā sanāksme notiks 29. oktobrī

20.09.2018. RHV 7.klašu zēnu komanda izcīnīja 2.vietu Vidzemes priekšpilsētas futbola sacensībās.

Apsveicam puikas!

Sporta skolotāja Una L.

15.09.2018. skolas TDK "DAUGAVIŅA" piedalījās Poļu kultūras dienās, kas bija veltīta publiskai lasīšanai. No grāmatu plaukta tik paņemta daiļliteratūra, kuru lasa visā Polijā parkos, pieturās, kafejnīcās un Rīgā publiskā lasīšana notika Kalnciema kvartālā.

Šogad tika izvēlēta Stefana Žeromska romāns " Pavasara priekšvakarā" kas tika izdota latviešu valodā 1927 gadā. Romāns tika lasīts poļu un latviešu valodās.

Starp šiem lasījumiem  uzstājās deju kolektīvi, kuri prezentēja poļu kultūru dejojot poļu dejas. Daugaviņa dejoja divas dejas " Trojak" un "Polka od Michałowa".

Lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu, aktualizētu Latvijas 100gades notikumus , adaptētos un saliedētos klases kolektīvā, 13. septembrī 7.-12.klašu skolēni devās pārgājienā gar jūras krastu. Nepilnos 9 kilometros, skolēnu gaidīja sportiskas, radošas un izglītojošas aktivitātes, kuras veltītas Latvijas 100gades pasākumiem.

Paldies sporta skolotājām par pasākuma organizēšanu.

Cilvēks mazs stāv lielas pasaules priekšā un domā. Mēģina saprast.
Cik mazs es esmu?
Vai pasaule mani niecīgu redz, vai tā mani sīku dzird?
Stāv cilvēks pasaules priekš un klusē.
Un elpo.

Un pasaule vairs nav cilvēka priekšā.
Bet viņā pašā.
Cilvēks nedomā vairs.
Viņš jūt.
Un jūtot – nav iespējams niecīgam būt.

/M.Kalniņa/

3. septembrī skolas pagalmā kopā ar skolēniem, skolotājiem, Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu, skolas absolventiem un skolēnu vecākiem ieskandināts 2018./2019.mācību gads.

Novēlam sapņot lielus sapņus, tiekties uz to sasniegšanu un, ceļā, neaizmirst izjust ceļu, tad panākumi garantēti.

Lai skaists skolas laiks!

Lapas