Aktivitātes

2018.gada 28. septembrī visas trīs septītās klases apmeklēja Dailes teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa muzejā, kurā skolēniem bija iespēja iepazīt muzeja telpas un dzirdēt stātu par teātra režisora un aktiera E. Smiļga dzīves posmu, kas tika pavadīts Āģenskalna sirdī. Skolēni apskatīja ēkas telpas un izstādes, kas veltītas gan pašam E. Smiļģim, gan arī Latvijas teātrim kopumā, piemēram, patstāvīgo ekspozīciju “Latviešu teātra pirmsākumi”, kurā varēja iepazīt dažādus teātra rekvizītus, kas saglabājušies no pirmajām teātra izrādēm latviešu valodā Rīgā. 
 

Skolēni guva priekštatu, kā teātris darbojās tā pirmsākumos, varēja salīdzināt, kas ir mainījies, kādas vērtības no pirmsākumiem ir palikušas arī mūsdienu teātrī. Otra aktivitāte bija jauniešiem paredzētā izrāde “Icikēriks”, kas stāsta par diviem trīspadsmitgadīgiem pusaudžiem, kuri nonāk pie atziņas, ka jāsāk dzīvot pašiem, ka vecāku nozīme viņu dzīvē ir mazinājusies. Cik grūti ir būt mazajam pieaugušajam, ja patiesībā sirdī ir bērna naivums un vēlme būt pasargātam no apkārtējās pasaules, kas reizēm var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus. Luga ir bērnu un jauniešu dramaturģijas konkursa “Sīpoli” laureāte, autos režisors Klāvs Knuts Sukurs, aktieru sastāvs – improvizātors Varis Klausītājs, Zane Aļļēna, Kristiāns Kareļins. 

Izrāde skolēniem lika aizdomāties par sevi ikdienā, par nedrošību, bailēm no nezināmā un arī blēņām, kas tiek darītas reizi pa reizei. Redzētais skolēniem lika pasmaidīt, nedaudz padomāt, kas tad pusaudzim ir svarīgākais un kas visvairāk sagādā vilšanos vai skumjas. Ar jokiem tika izstāstīt stāsts, kuru ir vai vēl piedzīvos ikviens padsmitgadnieks. 

Aktivitāte finansēta projekta "Latvijas skolas soma"ietvaros.