Rīgas Kauss Teātra sportā 2019

Lielākais Teātra sporta festivāls Rīgā- ‘’Rīgas Kauss Teātra sportā’’ (RKTS)- šogad notika 29.,30.martā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Šis ir vienīgais šāda koncepta un izmēra festivāls Rīgā, kur satikās vairāk kā 325 teātra sporta un improvizācijas mīļi no visas Latvijas, lai, neatkarīgi no vecuma, radītu spontānus notikumus, dzirkstošus mirkļus uz skatuves un būtu lieliski līdzjutēji!

‘’Patiesi priecājos redzēt tik daudz zinātkāru un aizrautīgu improvizatoru, kam priekā deg acis par to, ko viņi dara, vienuviet. Skolēni un pieredzējušu studiju pārstāvji burtiski uzsūca gan informāciju, gan festivāla laikā radītās emocijas. Rīgas Kauss Teātra sportā ir lieliska platforma, kurā satiekas gan teātra sporta spēlētāji, gan improvizatori, savstarpēji daloties ar teorētiskām un praktiskām zināšanām, kopā radot jaunus stāstus un saturu, kas rada pārliecību- festivāls dzīvos vēl ilgi!’’ tā Jānis Kozlovskis, SPIEDIENS šova dalībnieks un meistarklašu vadītājs.

Festivālā tikās 1.-12.klašu skolēnu teātra sporta komandas un Improvizācijas teātru studijas, kas izturējušas atlasi, lai cīnītos par festivāla kausu. Šī gada festivālā kausu ieguvēji ir: Madonas BJC 1.-4.klašu teātra sporta komanda ‘’Improprieks’’ (trenere Dace Dzilna); Rīgas Valdorfskolas 5.-6. un 7.-9.klašu komandas (trenere Līga Strūberga); Ādažu vidusskolas 10.-12.klašu teātra sporta komanda (trenere Vaira Baltgaile); Improvizācijas komanda 3D (treneris- Kaspars Folmanis).  Savukārt jebkurš interesents varēja piedalīties meistarklasēs pie dažādu skatuves mākslu profesionāļiem- skatuves kustības pamati pie izcilās pasniedzējas Ritas Lūriņas, mūzikas un improvizācijas mijiedarbība Jāņa Kozlovska, SPIEDIENS šova dalībnieka un DJ, vadībā, Zīmējumu improvizācijas teātris lieliskā režisora Vara Klausītāja izpildījumā, improvizācija bez vārdiem Rīgas Pantomīmas mākslinieciskā vadītāja Uģa Toča izpildījumā un ekspress meistraklses Rolanda Ratfeldera, Kaspara Brūveļa un Oskara Kozlovska vadībā.

Rīgas Kauss Teātra sportā ir, bija un būs lieliska vieta, kur satikties tik daudziem un dažādiem improvizācijas un teātra sporta mīļiem no malu malā, lai kopā radītu, baudītu un smeltos patiesām emocijām bagātinātu iedvesmu. Festivālam noslēdzoties, ikvienam radās pārliecība- pēc diviem gadiem būsim vēl grandiozāki un skaļāki!

Festivālu organizēja Brīvo mākslinieku apvienība ‘’Pieaugušie bērni’’ sadarbībā ar Rīgas Hanzas vidusskolu. Pasākums tapis ar Rīgas Domes atbalstu.