Ekskursijas

jā!!.... EKSKURSIJAS! J Tie nu ir pasākumi, par kuriem skolēni parasti atceras daudz un ilgi. Šķiet, neko daudz jau nevajag, lai ekskursija būtu izdevusies. Tikai kompāniju un maizītes piknikam. Gribas pajautāt Tev - Kura bija tā ekskursija, kuru tu nekad neaizmirsīsi? Un kur tu gribētu braukt nākamreiz?

Viens no būtiskiem faktoriem, organizējot ekskursijas, ir plānotās izmaksas. Īpaši, ja gribam doties ekskursijā uz 2 dienām, prom no ierastajiem apvāršņiem. Nakšņošana un ceļa izdevumi krietni sadārdzina pasākumu, līdz ar to, braukt gribētāji sāk atkrist, jo ne katrs vēlas ieguldīt 30 – 40 EUR no ģimenes budžeta šādā pasākumā. Ja braucēji sāk atkrist, pasākums katram dalībniekam sadārdzinās vēl vairāk un beigu galā, no ieceres nākas atteikties pavisam un meklēt pieticīgākus maršrutus.

Mūsu skolas 8. b klases skolnieces Elīza, Alise un Urzula šogad palīdzēja atrisināt šo problēmu klasei, iegūstot ekskursijai finansējumu no Monreālas Latviešu sabiedriskā centra 320 EUR apmērā. Tas izdevās pateicoties dalībai Vītolu fonda izsludinātajā ekskursiju projektu konkursā “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”.

Pateicoties meiteņu apņēmībai un ieguldītajam darbam, šī gada 12. un 13. maijā 36 mūsu skolas skolēniem bija iespēja doties izzinošā, izklaidējošā un aizraujošā 2 dienu ekskursijā uz Rēzekni un Daugavpili. Ekskursijas laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt Latgaļu kultūru, izzināt tās vēsturi, kā arī baudīt tās skaistumu un dabas bagātības – pabūt lielākajā Latvijas purvā, pie otra lielākā Latvijas ezera, uzkāpt augstākajā virsotnē Latvijā, senlatviešu lauku sētā, baudīt tradicionālos latgaļu ēdienus – kuģeļus un asuškas, vizināties ar laivām Salāja ezerā, baudīt pirti un sportiskas aktivitātes atpūtas bāzē, izkāpelēt Mākoņkalna teikām apvītās vietas, vērot īsta podnieka darbu klātienē pavisam īstā podnieka darbnīcā Maltā, izzināt Daugavpils cietokšņa noslēpumus, apbrīnot Sventes militārā muzeja eksponātus un piedzīvot daudzas citas interesantas aktivitātes.

Skaistas atmiņas par labi pavadīto laiku ekskursijas dalībniekus priecēs vēl ilgi un jauniegūtās zināšanas noteikti palīdzēs arī 9. klases eksāmenos.

Vai arī Tu tā gribētu - pats izplānot ekskursiju un īstenot to par projekta finansējumu? Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs sadarbībā ar Vītolu fondu šādus ekskursiju projektus organizē jau vairākus gadus pēc kārtas. Varbūt nākamajā pavasarī būs tava iespēja!